PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can Şehit Köksal Karmil İmam Hatip Ortaokulu’nda Öğrencilerle Bir Araya Geldi Başkan Hasan Can Şehit Köksal Karmil İmam Hatip Ortaokulu'nda Öğrencilerle Bir Araya Geldi
Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can yeni haftanın ilk gününde Şehit Köksal Karmil İmam Hatip Ortaokulu’nda bayrak törenine katılarak öğrencilere hitap etti.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can yeni haftanın ilk gününde Şehit Köksal Karmil İmam Hatip Ortaokulu’nda bayrak törenine katılarak öğrencilere hitap etti.

Gençlere ve onların eğitimine verdiği önemi yaptığı çalışmalarla gözler önüne seren Başkan Hasan Can ilçedeki okulları ziyaret ederek, her fırsatta öğrencilerle bir araya geliyor. Başkan Hasan Can, bu kapsamda Şehit Köksal Karmil Ortaokulu’nun bayrak törenine katıldı. Programa Başkan Hasan Can’ın yanı sıra; Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Küçükkapdan, Şehit Köksal Karmil Ortaokulu Müdürü Osman Kurban, belediye birim müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Şehit Köksal Karmil Ortaokulu Müdürü Osman Kurban, bir konuşma gerçekleştirerek, “Okulumuzu şereflendiren Ümraniye Belediye Başkanımız Hasan Can Bey’e çok teşekkür ediyoruz. Bugün karşınızda gördüğünüz devasa binayı okulumuza kazandırdığı için ayrıca teşekkür ediyoruz” dedi.

Konuşmasının ardından Okul Müdürü Osman Kurban, Ümraniye Belediyesi tarafından yaptırılan ve kısa bir süre önce açılışı yapılan Şehit Köksal Karmil İmam Hatip Ortaokulu ek binasına katkı ve desteklerinden dolayı Başkan Hasan Can’a teşekkür plaketi takdim etti.

Törende bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Sevgili öğrenciler, yeni haftanın ilk günü bayrak töreninde hepinizi sevgiyle selamlıyorum. İnsan olarak her birimizin bu dünyada yaptığı ve yapacağı işler var. Fakat bu yaptığı işlerle daha sonraki zaman dilimlerinde hayırla yad edilmekten güzel bir şey yoktur. Dolayısıyla Şehit Köksal Karmil Ortaokulu ve Şehit Köksal İmam Hatip Ortaokulu’nun yetersiz olan binasına ilave ettiğimiz binayı yapmak bize nasip oldu. Bize bu hizmeti nasip eden Rabbime hamd ediyorum” dedi. Başkan Hasan Can, “Son 14 yıldan beri belediyemizin gayretleri ile birçok okulumuz, çok şükür Ümraniyeli çocuklara hizmet eder hale geldi. Yaptığımız her şey sizlerin daha iyi bir geleceğe sahip olması adınadır. Yarınların daha kaliteli bir eğitim standardını yakalamış okullarda geleceğimiz olan gençlerimizin daha iyi eğitim almış genç olarak bu ülkeye daha fazla hizmet etmesidir. Çocuklarımız hangi okulda okursa okusun, sadece bilgi öğrenmek için değil, bu milleti millet yapan değerleri; bayrak, vatan ve ezanı da bilmeli ve öğrenmelidir.

15 Temmuz sürecine de değinen Başkan Hasan Can: “15 Temmuz’da gördük ki söz konusu vatan olunca milletimiz, kükremiş aslan gibi meydanlara koşmuştur. Gençler; Millî ve manevi değerlerinizi iyi benimsemeniz gerekiyor. Eğer değerlerinizi iyi bir şekilde benimserseniz gördüğünüz diğer derslerle beraber millî ve manevi değerlerinizle bütünleşmiş olursunuz. Rabbim sizlere zihin açıklığı versin. Allah annenize, babanıza, vatana, millete hayırlı evlatlar olmanızı nasip etsin. Gününüz aydınlık olsun” dedi.

Bayrak törenin ardından Başkan Hasan Can, Ümraniye Beldiyesi tarafından yapılan Şehit Köksal Karmil İmam Hatip Ortaokulu’nun ek binasını gezdi.

Tarih : 16 Nisan 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari