PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can Sahur Bereketi Programının Canlı Yayın Konuğu Oldu Başkan Hasan Can Sahur Bereketi Programının Canlı Yayın Konuğu Oldu
Ümraniye Tarihî Hekimbaşı Av Köşkü’nden Akit TV’de Ramazan boyunca canlı yayınlanan Sahur Bereketi programının konuğu Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir oldu.

Ümraniye Tarihî Hekimbaşı Av Köşkü’nden Akit TV’de Ramazan boyunca canlı yayınlanan Sahur Bereketi programının konuğu Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir oldu.

Başkan Hasan Can, Niyazi Gedik’in sunuculuğunu yaptığı programda, Ümraniye’de Ramazan’ı anlattı. Ramazanın kendi kültür ve geleneğini oluşturmuş bir ay olduğunu anlatan Başkan Hasan Can, “Bizler Ramazanın bu uhrevi atmosferine ters düşmeyecek programlar yapmaya gayret ediyoruz. Ramazan denince akla Mukabeleler gelir. Biz geçtiğimiz 14 yıldır etkinliklerimizde, Kur’an tilavet ediyorduk fakat geçen sene bu etkinlik alanındaki mukabeleye mahallelerimizde zemin arayalım dedik ve mukabele yapacak evler oluşturduk.  Buralara her türlü desteği verdik, geçen yıl 28 evde gerçekleşen bu mukabeleler, bu yıl 170 hanede oldu. Bizzat belediyemizden görevli gönüllü arkadaşlarımızın çalışmasıyla en az 4500 hanım kardeşimiz bu evlerde hatim ettiler. Bu mukabelelerin hatim duasını Kadir Gecesi günü, Haldun Alagaş Spor Kompleksinde 5-6 bin hanım kardeşimizin ve Millî Savunma Bakanımız Nurettin Canikli’nin katılımıyla gerçekleştirdik” dedi.

Her akşam ilçenin en az 8-9 ayrı noktasında iftar verdiklerini ve 6 ayrı noktada iftariyelik dağıttıklarını anlatan Başkan Hasan Can, 3.sünü yeni açtıkları sosyal marketlerden ve sosyal destek kartlarının kullanımından ve bunların yanında yaptıkları ekmek yardımından bahsetti. Ramazan ayının sonunda yetim ve öksüzleri giydirme, cenaze işleri, sokak iftarları gibi hizmetlerle komşuluk kültürünü yaşatmaya gayret gösterdiklerini anlatan Başkan Hasan Can, “Bizim millet olarak en büyük gücümüz birlik, beraberlik ve kardeşliğimizdir” dedi.

Çehresi değişen Ümraniye’de açılan Üsküdar metrosu ve açılması için çalışmaları devam eden metro hatlarını, 2B alanlarıyla alakalı tapu sorunları köklü bir şekilde çözebilmelerini sağlayan süreci anlatan Başkan Hasan Can, eski Türkiye ve yeni Türkiye’yi anlatarak Türkiye’nin gösterdiği gelişimin devamı için istikrarın önemli olduğunu dile getirdi. 24 Haziran Seçimlerinin milletimiz için hayırlara vesile olması duasında bulunan Başkan Hasan Can, herkese hayırlı bayramlar dileyerek konuşmasını sonlandırdı.


Tarih : 13 Haziran 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari