PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can, İHA, DHA ve Anadolu Ajansı’na Ümraniyespor’un Başarı Hikâyesini Anlattı Başkan Hasan Can, İHA, DHA ve Anadolu Ajansı'na Ümraniyespor'un Başarı Hikâyesini Anlattı
Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, son yıllarda büyük bir gelişim göstererek Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finalinde Trabzonspor’u eleyerek adını yarı finale yazdıran Ümraniyespor’un başarı hikâyesini İHA, DHA ve Anadolu Ajansı’na anlattı.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, son yıllarda büyük bir gelişim göstererek Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finalinde Trabzonspor’u eleyerek adını yarı finale yazdıran Ümraniyespor’un başarı hikâyesini İHA, DHA ve Anadolu Ajansı’na anlattı.

Ümraniyespor 1993’te patlayan Hekimbaşı’ndaki çöplüğün arazisine kurulan tesislere yerleşmesinin ardından Spor Toto 1. Lig ve Ziraat Türkiye Kupası’nda yükselen grafiğiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Daha önce Ziraat Türkiye Kupası son 16 turunda dev rakibi Fenerbahçe’yi iki maçta da mağlup ederek tarihe geçen Ümraniyespor, zirve basamaklarını emin adımlarla tırmanmaya devam etti ve geçtiğimiz gün ise Ziraat Türkiye Kupası'nda çeyrek finaldeki güçlü rakibi Trabzonspor’u 3-1 mağlup ederek adını altın harflerle yarı finale yazdırdı.

Ümraniye’yi her alanda geliştirdiği gibi Ümraniyespor’un da yükselmesinde büyük payı olan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can da İHA, DHA ve Anadolu Ajansı’na röportaj vererek Ümraniyespor’un başarı hikâyesini anlattı. Başkan Hasan Can, “Dün akşam Ümraniyespor’umuz bir kez daha tarih yazarak Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finalinde Trabzonspor’u yendi ve adını yarı finale yazdıran takım oldu. Bir Ümraniyeli olarak çok gurur duyuyorm” dedi. Başkan Hasan Can: “15 yıl evvel belediye başkanı olduğum zaman, Ümraniyespor Amatör Lig’deydi ve daha sonra sırasıyla Süper Amatör Lige, sonra Bölgesel Amatör Lig’den, 3. lige, ardından 2. Lig’e ve en sonunda da Spor Toto 1. Lige yükselişini Ziraat Türkiye Kupasında da yarı finale yükselerek taçlandırdı. İnşallah temennimiz Ümraniyespor’un finale yükselerek Avrupa’da mücadele eden bir takım haline gelmesidir” dedi. Spor camiasına centilmen bir takım kazandırdıklarını söyleyen Başkan Hasan Can, son olarak Ümraniyespor’un da Ümraniye Belediyesi gibi hiçbir kurum ve kuruluşa beş kuruş borcu olmadığını söyleyerek konuşmasını sonlandırdı.

Tarih : 27 Şubat 2019
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari