PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can, Fojnica İslam Meclisi Kadın Komisyonunu Ağırladı Başkan Hasan Can, Fojnica İslam Meclisi Kadın Komisyonunu Ağırladı
Ümraniye Belediyesinin kardeş şehri olan Fojnica’dan Türkiye’ye gelen Fojnica İslam Meclisi Kadın Komisyonu üyesi hanımlar, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can tarafından Ümraniye Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde ağırlandı.

Ümraniye Belediyesinin kardeş şehri olan Fojnica’dan Türkiye’ye gelen Fojnica İslam Meclisi Kadın Komisyonu üyesi hanımlar, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can tarafından Ümraniye Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde ağırlandı.

Ümraniye Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen programın öncesinde Bosnalılar, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Türkân Öztürk ve Sibel Şenocak tarafından belediye binasında bulunan Çiğdem Restoran’da ağırlandı. Sonrasında ise Ümraniye Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde bulunan Bosna konulu sergiyi ziyaret ettiler. Sergi ziyaretinin ardından Bosnalılar, Belediye Başkanı Hasan Can ile bir araya geldiler. Programa Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Türkân Öztürk ve Sibel Şenocak, Fojnica İslam Meclisi Kadın Komisyonu Başkanı Leyla Meşa, Ümraniye Belediyesi Birim Müdürleri, Fojnica’ya Ümraniye Belediyesi tarafından yapılan kültür merkezinin hocalarından Azemina Paşalic ve Fojnica İslam Meclisi Kadın Komisyonu Üyeleri katıldı.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ‘’Sizleri İstanbul’da görmekten fevkalade mutluyuz. Bizim dostluğumuz tarihî bir dostluktur. Aynı zamanda din kardeşiyiz. Türkiye en zayıf olduğu dönemlerde bile Balkanlara sahip çıkma gücünü göstermiştir. Elhamdülillah bugün, geçmişten günümüze çok daha güçlü bir Türkiye var ve hükûmetimiz Bosna’nın her zaman yanında’’ dedi.

Kardeş şehir Fojnica’ya yapılan kültür merkezinden ve belediyenin orada yaptığı faaliyetlerden bahseden Başkan Hasan Can; millî birlik ve beraberliğin öneminden bahsederek Bosna’daki dostlarına selam söyledi. ‘’Ben eminim ki Bosnalı kardeşlerimizin yüreklerinin bir parçası da Türkiye’dir’’ diyen Hasan Can ; ‘’Hepiniz tekrar hoş geldiniz’’ diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Programın sonunda, Başkan Hasan Can’a Kültür Merkezi Hocası Azemina Paşalic, Fojnica’ya Ümraniye Belediyesi tarafından yapılan kültür merkezinde yine Ümraniye Belediyesi tarafından verilen feretiko kurslarına katılan hanımların işlediği bir örtü ve Fojnica İslam Meclisi Kadın Komisyonu Başkanı Leyla Meşa, Saraybosna’da bulunan bir sebilin kabartma sanatıyla işlendiği tablo hediye etti.


Tarih : 03 Temmuz 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari