PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can Büyük Bir Aile Olan Ümraniye Belediye Personeli ile Bir Araya Gelerek Bayramlaştı  Başkan Hasan Can Büyük Bir Aile Olan Ümraniye Belediye Personeli ile Bir Araya Gelerek Bayramlaştı
Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ramazan Bayramı öncesinde belediye personeliyle bayramlaştı.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ramazan Bayramı öncesinde belediye personeliyle bayramlaştı.

Bayramlaşma töreninde personelle bir araya gelen Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Allah’ın rahmeti, bereketi hepimizin üzerine olsun. Çok şükür bir Ramazan ayını daha dolu dolu yaşadık. Ramazan, bizim kutsalımız. Dolayısıyla her sene Ramazan ayında düzenlediğimiz etkinlik ve programlarımızla birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin pekişmesini sağlıyoruz. Ramazan ayı birçok güzelliğin olduğu bir aydır” dedi. Ümraniye’de Ramazan ayı boyunca okunan mukabelelere de değinen Başkan Hasan Can, “Ümraniyeli kadınlar tarafından Ramazan Ayı boyunca 170 evde okunan ve Ümraniye Belediyesinin kadın personelinin de dahil olduğu mukabelelerin hatim duasını Kadir Gecesi günü Ümraniye Haldun Alagaş Spor Kompleksi’nde binlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirdik. Çok şükür Ramazana yakışır şekilde hareket ettik. Rabbim nice Ramazanlara, nice Kadir Gecelerine erişmemizi nasip eylesin” dedi.

Ümraniye’deki sosyal marketlere değinerek konuşmasını sürdüren Başkan Hasan Can, “Değerli kardeşlerim Sosyal Belediyecilik alanında birçok önemli projeyi hayata geçirdik. Geçtiğimiz hafta İstiklal Mahallesi’nde yapılan İstiklal Mahallesi Sosyal Market ve Spor Tesisimizin açılışını yaptık. İnşallah 4. Sosyal marketimizi de açarak sosyal market sayısını arttırmış olacağız” dedi. Ümraniye Belediyesi tarafından her sene Ramazan ayında ilçede ne kadar yetim, öksüz varsa tepeden tırnağa giydirildiğini ifade eden Başkan Hasan Can, “Ümraniyemizde aç ve açıkta kimse bırakmıyoruz” dedi. Ramazan ayı boyunca düzenlenen mahalle iftarları, dernek iftarları, 5 noktada hergün binlerce kişiye verilen iftarlar, vatandaşlara dağıtılan iftariyelikler, Ramazan etkinlik alanında bulunan hemşehri dernekleri ile tiyatro oyunları, gösteriler ve sohbetlerle her gün binlerce Ümraniyeliyi ağırladıklarını da sözlerine ekleyen Başkan Hasan Can, “Tüm bunları birlik ve beraberliğimiz, kardeşlik duygularımızın pekişmesi için yapıyoruz” dedi.

Türkiye’nin gelişim ve değişimine dikkat çekerek konuşmasını sürdüren Başkan Hasan Can, “Bu memleket için taş üstüne taş koyan, bu memleketi bir adım ileri götüren, şehirlerimizi âbâd eden, bu memleketin makus talihini 16 yılda ayağa kaldıran yöneticilerimiz, başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere başımızın tacıdır” diyerek, 24 Haziran seçimlerinden de bahsedip, “Cumhurbaşkanlığı sistemi ile Türkiye’de daha hızlı kararlar alınabilecek” dedi. Göreve geldikleri ilk yıldan bu yana çalışanların haklarını büyük bir hassasiyetle koruduklarını da ifade eden Başkan Hasan Can, “Birlikte çalışıyorsak, millete birlikte hizmet ediyorsak aynı yönde yürümeliyiz” diyerek tüm personelin Ramazan Bayramını kutladı.

 

Tarih : 13 Haziran 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari