PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can, Bloomberg HT’ye Canlı Yayın Konuğu Oldu Başkan Hasan Can, Bloomberg HT'ye Canlı Yayın Konuğu Oldu
Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Bloomberg HT’de yayınlanan Sami Altınkaya’nın sunduğu Çıkış Yolu programının canlı yayın konuğu oldu.

 

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Bloomberg HT’de yayınlanan Sami Altınkaya’nın sunduğu Çıkış Yolu programının canlı yayın konuğu oldu.

Sami Altınkaya, “Anadolu’nun birçok vatandaşının toplandığı ve aynı zamanda finansın başkenti olan Ümraniye’nin Belediye Başkanı Sayın Hasan Can’ı konuk ettik. Ümraniye İstanbul’da ciddi bir ivme ile yükseldi. Tabii bu yükselişin sebebi ise doğru yönetim anlayışıyla doğrudan alakalıdır” dedi ve sözü Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a bıraktı.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “2004 yılında devraldığımız sanayi şehri olan Ümraniye, şimdi ise alışverişin, ticaretin ve finansın kalbi haline geldi. Birçok bankanın ve şirketin genel müdürlükleri Ümraniye’de bulunuyor. Ayrıca Ümraniye Alemdağ Caddesi’nde her markanın ve her bankanın bir şubesi var” dedi.

Başkan Hasan Can, “Finansın kalbi olan Ümraniye’mizde ulaşım ile alakalı da dev yaptırımlar yapıldı. Kadıköy-Kartal metro hattının bir kolu Finans Merkezinin bulunduğu yerden dikey bir şekilde Üsküdar-Ümraniye metro hattının çarşı durağı ile birleşip oradan da Kazımkarabekir’de yapılacak olan metro hattıyla entegre olacak. Bunun yanı sıra yapılacak olan 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesi Kâğıthane’den girip Hekimbaşından çıkacak. Orta katında işleyecek olan raylı sistem projesi Kâzımkarabekir metrosuna bağlanacak” dedi. Ümraniye-Üsküdar-Çekmeköy-Sancaktepe metro hattı ile alakalı müjde veren Başkan Hasan Can, “Çalışmalar bitti ve şu an test sürüşleri devam ediyor. Türkiye’nin ilk sürücüsüz metro hattının Üsküdar’dan Ümraniye Yamanevler İstasyonuna kadar olan kısmı inşallah 2017 Mayıs ayı sonunda, kalan kısmı ise 2017 Ağustos sonunda hizmete açılacak. Hayırlı olsun” dedi. Başkan Hasan Can, “Bu denli dev projeler ile Ümraniye’nin yeraltını raylar ile örüyoruz. Ümraniyeli bir vatandaşımız İstanbul’un her yerine yer altından çıkmadan gidebilecek” dedi.

Başkan Hasan Can, “2004 yılına kadar 41 yıllık bir belediye tarihi olan Ümraniye’de bir tane bile kalıcı eser yapılmazken 13 yılda 400 kalıcı eser yaptık. Bunların arasında yol, park, alt yapı ve tadilat işleri vs. hizmetleri saymıyoruz. Temelinden tavanına kadar 400 eser. Bunların içinde okullar, sağlık ocakları, muhtarlık binaları, kültür merkezleri, bilgi evleri, aşevi, sosyal tesis ve camiler var. Ayrıca cemevi yapımına ön ayak olduk. Sonuç olarak bu şehirde yaşayan bütün vatandaşların tüm imkânlardan yararlanmalarını sağlıyoruz. Bu kadar güzel hizmetler gerçekleştirirken de hiç borç yapmadık” dedi. Başkan Hasan Can, “Bizim desteğimiz ile PTT 1.Lig’de 4.sırada mücadele eden İstanbul’un tek takımı Ümraniyespor’umuzun da hiç borcu yok. Yani bizim olduğumuz yerde borca yer yok” dedi.

Başkan Hasan Can, “Bu kadar güzel hizmetleri yapabilmemizin sebebi istikrar ve kararlılıktır. İnşallah 16 Nisan’da Türkiye istikrarı yakalayacak” dedi.

Başkan Hasan Can canlı yayının son bölümünde, Ümraniye’de bulunan 2B arazileri için sonbaharda ruhsatlı inşaat yapımına başlayabileceklerinin müjdesini verirken, “15 Nisan Cumartesi Saat; 13.00’te Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda gerçekleşecek olan Ümraniye Mitingine tüm halkımız davetlidir” dedi.

Tarih : 12 Nisan 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari