PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can Bingöllü Hemşehriler ile Bir Araya Geldi Başkan Hasan Can Bingöllü Hemşehriler ile Bir Araya Geldi
İlçede bulunan derneklerle bir araya gelen Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, yeni güne Bingöl İli Çanakçı Köyü Kültür ve Dayanışma Derneğinde vatandaşlarla bir araya geldi.

 

Başkan Hasan Can Bingöllü Hemşehriler ile Bir Araya Geldi

İlçede bulunan derneklerle bir araya gelen Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, yeni güne Bingöl İli Çanakçı Köyü Kültür ve Dayanışma Derneğinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Programa Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; Belediye Başkan Yardımcısı Maliki Ejder Batur, meclis üyeleri, Dernek Başkanı Mehmet Akyüz, Tepeüstü Mahalle Muhtarı Mürsel Güleryüz, AK Parti Altınşehir Mahalle Teşkilatı Başkanı Ebubekir Kanarya ve Bingöllü hemşehriler katıldı.

AK Parti Meclis Üyesi Oktay Ediş, AK Parti Meclis Üyesi Doğan Çoşkun, Dernek Başkanı Mehmet Akyüz, Tepeüstü Mahalle Muhtarı Mürsel Güleryüz ve AK Parti Altınşehir Mahalle Teşkilatı Başkanı Ebubekir Kanarya birer selamlama konuşması yaptı.

Akabinde konuşmasını gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Maliki Ejder Batur, “2004 yılında başkanımızla sizlere hizmet etmek için yola çıktık. Hamdolsun 13 yıldır Ümraniye’mize sayısız kalıcı eserler ve hizmetler kazandırdık. Yaklaşık 2-3 aydır her gün bir esnaf ve derneğimize misafir oluyor hasbıhal ediyoruz. Belediyemizin ve hükûmetimizin yapmış olduğu hizmetlerden bahsediyoruz" dedi. Batur konuşmasına 16 Nisan referandumunun öneminden bahsederek son verdi.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can konuşmasına Bingöllülerin 1982 Anayasa referandumunda yüzde 90 larda hayır dediğini hatırlatarak 16 Nisanda yapılacak halkın anayasası oylamasında Evet diyeceğini söyleyerek başladı. Başkan Hasan Can, “İlk meclisimiz cuma günü tekbirlerle dualarla kuruldu ve açıldı. Ama tarih boyunca bu millete hiçbir zaman anayasasını yapmasına izin vermediler. Bu ülke çok yasaklar gördü. Koalisyon dönemlerinde ülkemiz ve milletimiz hep felakete sürüklenmiştir" dedi. Başkan Hasan Can geçmiş hükûmetlerin yanlışlıklarından ve darbelerden bahsetti. Başkan Hasan Can 16 Nisan’da yapılacak referandumun öneminden bahsetti. Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sisteminin bu ülkenin istikrarı, ekonomisi ve geleceği için önemli olduğunu dile getirerek konuşmasını bitirdi.

Tarih : 11 Nisan 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari