PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can Atakent Mahallesi Bölge Esnafı İle Bir Araya Geldi Başkan Hasan Can Atakent Mahallesi Bölge Esnafı İle Bir Araya Geldi
Her fırsatta esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, yeni güne Atakent Mahalle esnafı ile düzenlenen kahvaltı programıyla başladı.

Her fırsatta esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, yeni güne Atakent Mahalle esnafı ile düzenlenen kahvaltı programıyla başladı.

Sık sık vatandaşlarla bir araya gelen Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, esnaf ziyaretlerine devam ediyor. Belediye hizmet binasında düzenlenen serbest ziyaret günlerinin yanı sıra, Ümraniye’nin çeşitli noktalarında esnaf ve camii cemaatiyle bir araya gelen Başkan Hasan Can, bugün ise AK Parti Ümraniye Atakent Mahalle teşkilatı tarafından, düzenlenen kahvaltı programına katıldı.

Düzenlenen kahvaltı programına Başkan Hasan Can’ın yanı sıra; AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, AK Parti Ümraniye Atakent Mahalle Başkanı Erdinç Yörük, AK Parti Ümraniye İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve bölge esnafı katıldı.

AK Parti Atakent Mahalle Başkanı Erdinç Yörük, tüm mahallelere olduğu gibi kendi mahallelerine de yapılan katkı ve desteklerinden ötürü Başkan Hasan Can’a teşekkürlerini sundu.

AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, programda bir konuşma gerçekleştirerek, Belediye Başkanımız ile birlikte zaman zaman esnaflarla bir araya gelmemizin sebebi kahvaltıdan ziyade sizlerle birlikte olmak ve hasbihal etmektir. Değerli dostlar 2004’te belediye başkanımızla birlikte göreve başladık. 14 yıl önce Ümraniye gecekonduları, varoşları ile anılan bir ilçeydi. Hamdolsun şuan bakıldığında yaklaşık 400 kalıcı eseriyle anılan bir ilçe haline geldi. Rabbime sonsuz şükrediyorum. Fakir fukaranın, garip gurabanın duaları hem Ümraniye’mizi hem ülkemizi bugünlere getirdi” dedi. AK Parti hükümetinin de çalışmalarına değinen Eminmollaoğlu “Bu ülkede 80 yılda yapılamayanlar son 15 yılda AK Parti hükümetinin göreve gelmesiyle yapıldı" dedi.  Eminmollaoğlu son olarak, 15 Temmuz sürecine de değinerek, 15 Temmuz’da hain darbe girişimini yapmak isteyenler çok şükür başaramadılar. Şimdi de ülkemizi bölmeye çalışıyorlar. Fakat buna asla müsaade etmeyecek bir liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan var. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi daim eylesin” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Başkan Hasan Can: “Ümraniye Küçük Bir Türkiye’dir”

Ümraniye’nin 81 vilayetin özeti olduğunu söyleyen Başkan Hasan Can, “Ümraniye’de bütün sosyal, kültürel ve etnik yapılar ilçemizde vardır. Dolayısıyla Ümraniye 81 vilayetin özetidir. Tabiri caizse Ümraniye küçük bir Türkiye’dir. Ümraniye’nin önceki hâli ve sonraki hâlini anlatan Başkan Hasan Can; Ümraniye’nin geçmişte görmediği tüm hizmetleri de yapmak bize nasip oldu. Elhamdülillah; kültür merkezleri, aile sağlığı merkezleri,  muhtarlık binaları, bazı okul ve camiler gibi 400’ün üzerinde kalıcı eserimiz var; sosyal, kültürel faaliyetlerimizden bahsetmiyoruz bile. Rabbim bizlere daha iyisini yapmayı nasip etsin. Tüm bunları devletin hiçbir kurumuna 5 kuruş borcu olmayan bir belediye olmayı başararak yaptık” dedi ve Amatör Lig’den TFF 1. Lig’in liderliği gibi bir mertebeye gelen Ümraniyespor’un da hiçbir yere borcu olmadığını dile getirdi.

AK Parti hükümetinin de çalışmalarına değinen Başkan Hasan Can, “Bu ülkede 80 yılda yapılamayanlar son 15 yılda AK Parti hükümetinin göreve gelmesiyle yapıldı" dedi. Geçmiş dönemdeki Türkiye’yi hatırlatarak konuşmalarını sürdüren Başkan Hasan Can, Türkiye şartları ne olursa olsun yönetmeyi ve mücadele etmeyi bilen bir ülkedir. Artık ülkemiz kendi tankını, silahını, topuğunu, tüfeğini üreten bir ülke oldu. Dolayısıyla bu durumumuz dış güçleri oldukça fazla rahatsız etti ve ülkemize hançer saplamak isteyenlere destek oldular. Avrupa ülkeleri Suriye’de yaşanılan olaylara Türkiye’nin duyarsız kalmayacağını çok iyi biliyor. Bizleri; bu mücadeleyi yapmaya onlar mecbur ettiler. Vatanı korumakla görevli güvenlik güçlerimiz, memleketimize zarar vermek isteyen hainlere karşı mücadele veriyor. Rabbim bu mücadelede onları yüreği ve kararları ile destekleyen başta Cumhurbaşkanımıza, askerimize ve polisimize güç, kuvvet versin. Yapmak istediğimiz şey bu ülkenin topraklarının hainlerden temizlenmesidir. Rabbim şehitlerimize rahmet, gazilerimize acil şifalar versin. Ardından  Başkan Hasan Can Türkiye’nin Misakı millî sınırları hakkında bilgi vererek, “Yüzyıl evvel gittiğimiz, mücadelesini verdiğimiz o topraklar, Lozan antlaşmasıyla elimizden kalleşlikle alınmış topraklardır” dedi. 

Kahvaltı programından sonra Başkan Hasan Can, Atakent Mahallesi esnafını ziyaret ederek hayırlı işler diledi.

Tarih : 13 Şubat 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari