PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can Altınbaş Üniversitesi Öğrencileriyle Bir Araya Geldi Başkan Hasan Can Altınbaş Üniversitesi Öğrencileriyle Bir Araya Geldi
Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can; Altınbaş Üniversitesi Kent ve Siyaset Okulu, Yerel Yönetimler 2019’a Doğru programlarının 2.sine konuk olarak öğrencilerin sorularını yanıtladı. Öğrt. Gör. Zeynep Banu Dalaman moderatörlüğünde gerçekleşen programda Başkan Hasan Can; Ümraniye Belediyesinin çalışmaları hakkında öğrencilere detaylı bir bilgilendirmede bulundu.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can; Altınbaş Üniversitesi Kent ve Siyaset Okulu, Yerel Yönetimler 2019’a Doğru programlarının 2.sine konuk olarak öğrencilerin sorularını yanıtladı. Öğrt. Gör. Zeynep Banu Dalaman moderatörlüğünde gerçekleşen programda Başkan Hasan Can; Ümraniye Belediyesinin çalışmaları hakkında öğrencilere detaylı bir bilgilendirmede bulundu.

Ümraniye Belediyesi; gelişen ve değişen yüzüyle akademi dünyasının da ilgi odağı olmaya devam ediyor. Hakkında yazılan birçok tez, makale ve benzeri eserin yanında; sosyolojik alan araştırmalarına da konu olan Ümraniye Belediyesinin çehresini son 14 yılda değiştiren Başkan Hasan Can da öğrencilerin ilgi odağı oldu. Bu kapsamda Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can; Altınbaş Üniversitesi Kent ve Siyaset Okulu Başkanı ve Meslek Yüksek Okulu Müdürü Öğrt. Gör. Zeynep Banu Dalaman’ın moderatörlüğünde gerçekleşen Altınbaş Üniversitesi Kent ve Siyaset Okulu, Yerel Yönetimler 2019’a Doğru programlarının 2.sine konuk olarak öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can; öncelikle öğrencilere başarılar dileyerek siyasete nasıl girdiğini anlattı ve bugünlere gelene kadar yaşadığı süreçte edindiği tecrübeleri öğrencilerle paylaştı. “Siyaset memleket meseleleriyle ilgilenmektir. Siyasetle uğraşmazsak gidişattan şikayet etmeye hakkımız yok” diyen Başkan Hasan Can; geçtiğimiz hafta katıldığı Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet ve Liderlik Okulu tarafından düzenlenen Yerel Yönetimler Akademisi  programından da bahsetti.

Ümraniye’de yalnızca alt yapı çalışmalarıyla yetinmeyip; sosyal, kültürel, sanatsal faaliyetler, spor faaliyetleri, eğitim gibi konularda ilçedeki tüm kurumlara destek vermenin yanı sıra belediye faaliyetleriyle de Ümraniye’nin kültürel olarak çehresinin değiştirdiklerini dile getiren Başkan Hasan Can; belediye içinde personel için yapılan çalışmaları, memnuniyet anketleriyle her gün daha iyi şartlar sağlamaya çalıştıklarını anlattı. İlçede yaptıkları çalışmalarla Ümraniye’de ellerinin değmediği cadde ve sokak kalmadığı gibi 450’yi aşkın kalıcı esere imza attıklarını, ilçedeki yapı stokunun yüzde 66’sını imara uygun ve yeşil alanlara da yer verecek şekilde inşa ettiklerini, örnek teşkil eden imar planlamalarını anlatan Başkan Hasan Can; bunların yanında sosyal belediyecilik faaliyetleri de yaptıklarını söyleyerek Sosyal Marketler ve Sosyal Destek Kartı, Aşevi, Kültür Merkezleri, Geleneksel Resim, Hikâye ve Şiir Yarışmaları, Ümraniye Belediyesi Kültür Yayınları, belediyenin takviye kurslarla öğrencilere destekler verdiğini anlattı. Ayrıca Ümraniye Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarının ilçedeki faaliyetlerini anlatan Başkan Hasan Can; Ümraniye’deki kültür merkezlerinin yanı sıra kardeş şehri Bosna-Hersek Fojnica’da yaptırdıkları kültür merkezinde de Ümraniye Belediyesinin hoca ve malzemeleriyle Meslek Edindirme Kursları verildiğini anlattı. Yapılan çalışmaların aşamalarını ayrıntılarıyla ve görsel desteğiyle anlatan Başkan Hasan Can; tüm bunları borçsuz bir şekilde yapabilmek için yaptıkları çalışmalar hakkında da öğrencileri bilgilendirdi.

Program Başkan Hasan Can’ın öğrencilerin sorularını yanıtlamasının ardından son buldu. Programın sonunda Altınbaş Üniversitesi öğrencileri adına Öğrt. Gör. Zeynep Banu Dalaman, Başkan Hasan Can’a kendisi adına Demokrasi ve 15 Temmuz Şehitler Ormanına diktirdikleri ağaçların sertifikasını hediye etti.

 

Tarih : 26 Ekim 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari