PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can, Akit TV’nin Canlı Yayın Konuğu Oldu Başkan Hasan Can, Akit TV'nin Canlı Yayın Konuğu Oldu
Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Akit TV’de yayınlanan “Akit Özel” adlı programının canlı yayın konuğu oldu.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Akit TV’de yayınlanan “Akit Özel” adlı programının canlı yayın konuğu oldu.

Sunuculuğunu Yusuf Ozan Özdemir’in yaptığı, Akit TV’nin “Akit Özel” adlı programına konuk olan Başkan Hasan Can, 16 Nisan’a sayılı günler kala referandum hakkında değerlendirme yaptı.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Türkiye’de şuanki sistemin mekanizması tıkanıyor. Hükûmetleri şekillendirmeye çalışan vesayetçi odakla var. Ülke için fevkalade önemli gördüğümüz yeni anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemiyle birlikte bu sorunlar ortadan kalkacak” dedi.

Başkan Hasan Can, “Devletin hükûmet erki, meclis erkinden ayrı olacak. Meclisin işi bağımsız şekilde yasa ve kanun yapmakla birlikte hükûmeti denetlemek olacak” dedi.

Başkan Hasan Can, “Artık bu ülkede koalisyon dönemleri diye bir durum söz konusu olmayacak. Milletin oylarını yüzde 50’nin üzerinde alan parti, hükûmeti yönetecek. Bu sistem ile birlikte beş yıl kesintisiz süren hükûmetler bu ülkenin hızına hız kazandıracak. Zaten bu ülke hep tek başına partilerin iktidar olduğu dönemlerde kalkınmıştır” dedi.

Yusuf Ozan Özdemir’in muhalefetin “15 yıldır AK Parti zaten iktidar ne gerek var bu sisteme” eleştirisini aktarımına cevaben Başkan Hasan, “Konu AK Parti dönemi değildir. Bu ülkenin hükûmet problemlerinden arınmış bir şekilde yoluna devam etmesi içindir” dedi. Başkan Hasan Can, “Dünyanın ileri gelen ülkelerindeki sistemlere bakıldığında hep benzeri yönetim biçimleri vardır. Bu sebeple memleketi istikrar ile yönetmek en doğru sistemdir” dedi.

Başkan Hasan Can programın son bölümünde 16 Nisan günü nasıl oy kullanılması ve nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında bilgiler verdi ve “15 Nisan Cumartesi Saat; 13.00’te Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda gerçekleşecek olan Ümraniye Mitingine tüm halkımız davetlidir” dedi.

 

Tarih : 13 Nisan 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari