PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can, AK Parti Ümraniye İlçe Teşkilatı’nın İstişare ve Tanışma Toplantısına Katıldı Başkan Hasan Can, AK Parti Ümraniye İlçe Teşkilatı'nın İstişare ve Tanışma Toplantısına Katıldı
Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, AK Parti Ümraniye Belediye Başkan Adayı İsmet Yıldırım ve AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, 3 kademe ilçe yönetimi, mahalle başkanları ve meclis üyeleriyle yapılan istişare toplantısında teşkilat mensuplarıyla bir araya geldi.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, AK Parti Ümraniye Belediye Başkan Adayı İsmet Yıldırım ve AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, 3 kademe ilçe yönetimi, mahalle başkanları ve meclis üyeleriyle yapılan istişare toplantısında teşkilat mensuplarıyla bir araya geldi.

Tanışma ve istişare toplantısına Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, AK Parti Ümraniye Belediye Başkan Adayı İsmet Yıldırım, AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Fatma Zehra Şener, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Elif Şahin Keleş, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, AK Parti Ümraniye İlçe Gençlik Kolları Başkanı Osman Nuri Anbarkaya, AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Taşçı, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Ümraniye İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, meclis üyeleri ve ilçe teşkilat mensupları katıldı.

Programda bir konuşma yapan AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, “AK Parti Ümraniye ailesi olarak şükürler olsun hep birlikteyiz. İnşallah bu aile önümüzdeki üç ay sahada olacak ve 31 Mart seçimlerinde de bize yakışanı yapacağız. Biz birbirimize kardeş olarak kenetlenen ve bu hareketi de dava olarak gören bir aileyiz” dedi. “Ümraniye Belediye Başkanımız her konuda bizlerden hiçbir zaman desteğini esirgemiyor. İşimizi kolaylaştırıyor” diyerek konuşmasını sürdüren Eminmollaoğlu, “Yeni bir seçim sürecine girmiş bulunmaktayız. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Ümraniye Belediye Başkan Adayımız Sayın İsmet Yıldırım Bey oldu. Bu vesileyle kendisine bir kez daha hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi. “Ümraniye’mizde bugüne kadar 450 tane kalıcı eser bırakan belediye başkanımız, abimiz Hasan Can’a teşekkürlerimi sunuyorum” diyerek konuşmasına devam eden Eminmollaoğlu, “Çalışmalarımıza devam edeceğiz. Katılımlarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

AK Parti Ümraniye Belediye Başkan Adayı İsmet Yıldırım yaptığı konuşmada, “Hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylığımızı ilanı ile birlikte önce ilçe başkanımızla, ardından da çok değerli belediye başkanımız, çok değer verdiğim Hasan Can ile bir araya geldik. Başkanımız bizlere Ümraniye’de bugüne kadar yapılan hizmetlerle ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Doğup büyüdüğüm Ümraniye’ye bir hizmet borcum olduğunu düşünüyorum. Bu bilinçle hareket edeceğimden hiç şüpheniz olmasın. Bu güzel sofrayı bizlere açan Sayın Belediye Başkanıma, Sayın Hasan Can Abime teşekkür ediyorum. Allah yolumuzu açık etsin” dedi.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Bugün yaptığımız bu toplantı önümüzdeki seçim öncesi sizlerle adayımızı İsmet Yıldırım’ı tanıştırmak için yapıldı” dedi.   Başkan Hasan Can, “2 günü eşit olan aldanmıştır” hadisiyle yola çıkarak, Ümraniye’yi bu hale getirdik. 2004 yılında seçim çalışmaları esnasında hep Ümraniye’de iyi şeylerin yapıldığını ama bizim daha iyisini yapacağımızı söyledim. Bu kadar iş yapabileceğimiz aklımızın köşesinden bile geçmiyordu. Ama hamdolsun rabbim bizlere bu işleri yapmayı nasip etti” dedi. Başkan Hasan Can, “Her zaman söylediğimiz bir şey var. Yolları kaldırımları parkları yaparsınız. Ama karnı aç, sırtı çıplak olanların da gönlünü almanız lazım. İlk yaptığımız iş “Biz bu fakir fukaraya nasıl yardım ederiz” idi. Biz dernek ya da vakıf yoluyla fakiri fukarayı desteklemenin doğru olmadığını düşündük. Fakirin fukaranın desteklenmesi maksadıyla birçok çalışma yaptık. Sizler çok iyi biliyorsunuz ki Ümraniye bu tarz konularda öncü belediye olmuştur. Bugün hayata geçirdiğimiz sosyal marketlerimiz ile ihtiyaç sahiplerinin marketten alışveriş yapar gibi alışveriş yapmasını sağlıyoruz ve servislerle onları evlerine bırakıyoruz. Biz bu hizmetleri yaparak dua alıyoruz. Rabbimizin hazinesi bol. Tüm işlerde bizlerle beraber hareket eden tüm teşkilat mensuplarımızdan Allah razı olsun. Bu seçimin sloganı ‘Gönül Belediyeciliği’. Ama biz gönül belediyeciliğini 15 senedir yapıyoruz. Ben bu yolda emeklerini esirgemeyen ekibime ve teşkilat mensuplarıma çok teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Hasan Can, “Biz kim dua eder, kim dua etmez diye bakmadık. Rabbim bizden hesap sorar diyerek hareket edip yapmamız gerekeni yaptık. Bizim başarımızın altında bu dualar var” dedi. Ümraniye’nin kentsel dönüşüm alanındaki başarısından da bahseden Başkan Hasan Can, “Ümraniye’de 320 bin yapı stoku var, bunun 210 bini bizim zamanımızda; kurala uygun, imara uygun ve sağlıklı binalar şeklinde son 15 yılda yapıldı, bu da yüzde 66’ya tekabül ediyor” dedi.

“Allah yar ve yardımcınız olsun” diyerek konuşmasına devam eden Başkan Hasan Can, “Adayımız İsmet Yıldırım’a başarı dileklerimi iletiyorum. Allah bizlere Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, tensibiyle 3 dönem 15 sene görev yapma imkânı verdi. 3 dönem kuralı sebebiyle 15 sene görev yaptığım bu ilçede hiçbir sorguya suale maruz kalmadan bir sonraki arkadaşımıza bayrağı teslim edeceğiz. Sizinle beraber yürüdük, sizinle beraber yürümeye devam edeceğiz. Bu davada durmak yok. Bizlere ne görev verilirse onu yapmakla sorumlu olacağız. Biz görev sürecimiz boyunca 4 düstur üzerine çalıştık. Bunlardan ilki; bizi bu göreve getiren başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere teşkilata karşı sorumluluğumuz. İkincisi; kanunun karşısında her an hesap vermeye hazır olarak bu günlere geldik. Üçüncüsü; bizi seçen milletimizin karşısına çıktığımız zaman alnımız ak olarak görevimizi tamamladık. 4’üncüsü ise rabbimin huzuruna çıktığım zaman hesap verebilecek olmanın bilinciyle çalıştık. Bugüne kadar sıfır hatayla çalışan ekibime ve siz değerli teşkilat mensuplarına teşekkür ediyorum. Allah sizlerden razı olsun. İyi ki varsınız. İyi ki sizlerle beraber yol yürüdüm. İyi ki sizlerle beraber yol yürümeye devam edeceğiz. Ben bir kez daha İsmet Yıldırım’a başarı dileklerinde bulunuyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun” diyerek konuşmasını bitirdi.

Daha sonra kısa bir konuşma yapan AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Fatma Zehra Şener, “Başta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Binali Yıldırım olmak üzere Ümraniye Belediye Başkan Adayımız İsmet Yıldırım’ın başarılı olmasını rabbimden niyaz ediyorum. Bugüne kadar yaptığı çalışmalarla Ümraniye’ye imzasını atan Başkanımız Hasan Can’a teşekkür ediyorum. Hepinize saygılarımı sunuyorum” dedi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz konuşmasında, “Hasan Can Başkanımız, Ümraniye’nin kaderini değiştirdi ve birçok başarılı çalışmalara imza attı. 15 yıldır Ümraniye’de böyle bir belediyecilik anlayışı vardı. İnşallah bundan sonra da İsmet Yıldırım Başkanımızla Ümraniye’yi daha ileriye götüreceğiz” dedi. “Ümraniye’de dün de gönül belediyeciliği yapılıyordu, inşallah yarında yapılacak” diyen Boyraz, “Hepinize çok teşekkür ediyorum. Ümraniye’nin her sokağında emeği olan Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, yaptığı kapanış konuşmasında, bir kez daha tüm teşkilat mensuplarına teşekkür etti.

Tarih : 02 Ocak 2019
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari