PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
3. Ezbere Güzel Şiir Okuma Yarışması Ödül Töreni Düzenlendi 3. Ezbere Güzel Şiir Okuma Yarışması Ödül Töreni Düzenlendi
Ümraniye Belediyesi ve Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği ortaokullar ve liseler arası 3. Ezbere Güzel Şiir Okuma Yarışması ödül töreni Şehit Erol Olçok Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Başkan Hasan Can'ın katılımıyla gerçekleşti.

Ümraniye Belediyesi ve Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği ortaokullar ve liseler arası 3. Ezbere Güzel Şiir Okuma Yarışması ödül töreni Şehit Erol Olçok Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Başkan Hasan Can'ın katılımıyla gerçekleşti.

İlçe genelinde gerçekleştirilen, ortaokullar ve liseler arası 3.Ezbere Güzel Şiir Okuma Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere ödülleri, Şehit Erol Olçok Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen törenle verildi. Gerçekleşen programa Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir,  muhtarlar, belediye meclis üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan program, ortaokul ve lise dalında birinci olan öğrencilerin şiir okumasıyla devam etti.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, "Eğer bir milleti yok etmek istiyorsanız öncelikle dilini yok etmelisiniz. Biz edebiyatımıza, tarihimize ve dilimize sahip çıkmalıyız. Varlığımızın mayası dilimizdir. Dilimizin en süslü hali ise şiirlerimizdir. Böyle duygulu coşkulu şiirler okuyan kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Bu güzel yarışma için Başkan Hasan Can'a da ayrıca teşekkür ediyorum" dedi.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can programda bir konuşma gerçekleştirerek; "Öncelikle İstiklal Marşımızın kabulünün yıl dönümü kutlu olsun. İstiklal Marşı şiir niyetiyle yazılmamıştır. İstiklal Marşı, bağımsızlığın ve istiklâlin mücadelesini, bir milletin kurtuluşunu, gücünü anlatan bir simgedir. Hamd olsun okullarımızda şiir yarışmaları düzenliyoruz. Şiirler bir milletin özü, duygusudur. Bir sanattır şiir yazmak. Ve bu şiir millete özgü olunca daha coşkulu daha duygulu olur. Bizi anlatan şiirler, türküler bizi etkiler. Bu yüzdendir ki bizim neslimiz; bizim kültürümüz, sanatımız ve değerlerimizle yoğrularak eğitilmelidir. Biz de bu bakımdan yeni kuşakların milli ve manevî değerlerle yetişmesine katkı sağlamak amacıyla bu ve bunun gibi birçok yarışma düzenliyoruz" dedi.

Yarışma ve yarışmaya katılan öğrenciler hakkında bilgiler veren Başkan Hasan Can, "Ümraniye’de toplam 50 bin öğrenci bu yarışmalara katıldı. En güzel şiiri okumak için birbirleriyle yarıştılar. Bu gayret takdir edilmesi gereken bir gayrettir. Çabaları ve cesaretleriyle yarışmaya katılan öğrencilerimizin hepsi gönlümüzde birincidir. Çalışmalara katılan ve katkısı olan bütün öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi de tebrik ediyorum" dedi.

Konuşmasında AK Parti tüzüğü gereği 3. dönemi tamamlamasının ardından 31 Mart yerel seçimlerde aday olmadığını ifade eden Başkan Hasan Can, belediyecilik adına 15 yıl boyunca çalıştık ve beş kuruş borç bırakmadan inşallah dava arkadaşımıza görevi devredeceğiz. Bu duygularla, düşüncelerle hem milli eğitimde hem de belediyemizde ilgili emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Program protokolün öğrencilere hediye takdimi ile son buldu.

3. Ezbere Güzel Şiir Okuma Yarışması’nda dereceye giren ortaokul öğrencilerinden ilk üçüne dizüstü bilgisayar ve kitap seti, 10 adet Mansiyon: dizüstü bilgisayar verildi.

3. Ezbere Güzel Şiir Okuma Yarışması’nda dereceye giren lise öğrencilerinden ilk üçüne ise; dizüstü bilgisayar ve kitap seti, 10 adet mansiyon: dizüstü bilgisayar verildi. Ayrıca her ortaokul ve lisede ilk üçe giren öğrencilerden birinciye para ödülü verildi.

 

Tarih : 13 Mart 2019
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari