PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Türkân ÖZTÜRK
Türkân ÖZTÜRK
Belediye Başkan Yardımcısı
Türkân ÖZTÜRK
(+90) 216 443 56 00 - 1061

1967’de Konya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini aynı şehirde tamamladı. 1985 yılında girdiği Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden 1990 yılında mezun oldu. 1992-2000 yılları arasında Kadıköy İmam Hatip Lisesi’nde branş öğretmenliği yaptı. Yüksek lisans eğitimini İslam Tarihi ve Sanatları anabilim dalında yapmış olup, ayrıca Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı 3. sınıf öğrencisidir.  

Fakülte yıllarında, öğretim görevlisi Muzaffer Ecevit’ten hat dersleri aldı. 1992 yılında geldiği İstanbul’da hattat Hasan Çelebi ile tanıştı ve kendisinden meşk etti. Yüksek lisans eğitimi sırasında, bölüm hocası Prof. Dr. Muhittin Serin’in tavsiyesi ile tezhibe yöneldi. Ardından Prof. Dr. Çiçek Derman ve Yrd. Doç. Dr. Tahsin Aykutalp başta olmak üzere pek çok ünlü sanatkârdan tezhib eğitimi aldı. Klasik formları yeni form ve anlayışlar ilave etmek suretiyle yorumlayıp, konulu tasarımlar uyguladığı tezhib eserleri, yurt içi ve yurt dışında birçok koleksiyon ve sergide yer almaktadır. Kendisi, Klasik İslam Sanatlarımızdan Çini ve Tezhip dallarında Eğitmenlik derecesine sahiptir.

Mücbir sebeplerle ayrıldığı öğretmenlik mesleğinden sonra, eğitim camiasıyla hiçbir zaman irtibatını kesmedi, çeşitli dernek ve gönüllü kuruluşlarda aktif görevler aldı. 2004 yılı Eylül itibariyle, sayın Hasan CAN başkanlığındaki Ümraniye Belediyesi’nde çeşitli kademelerde görev yaptı. Belediye Başkanımızın kültür ve sanata bakışındaki engin ufkundan hareketle, müdürlükler bazında birçok eğitim ve özgün sanat faaliyetinin içerisinde bulundu.

Arapça bilen Öztürk, 30 Mart 2014 seçimlerinin ardından kendisine tevdi edilen Başkan Yardımcılığı görevini halen yürütmekte olup, evlidir.

T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari