PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
AK Partili Yazıcı: Darbenin iyisi kötüsü olmaz, hepsi siyasi eşkıyalık
Milliyet.com.tr - 01 Mart 2018

Ümraniye Belediyesi'nin '28 Şubata Günümüzden Bakmak' konulu paneline katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Darbenin iyisi kötüsü olmaz, hepsine siyasi eşkıyalık olarak bakıyorum dedi.

Ümraniye Belediyesi Nikah Salonunda gerçekleştirilen '28 Şubata Günümüzden Bakmak konulu panele AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.  Sergi ve belgesel gösterimiyle başlayan programda 28 Şubat postmodern darbe sürecinde yaşananlar masaya yatırıldı.

TÜRKİYE BEDELLER ÖDEMİŞTİR

Panelde konuşan Yazıcı,Bu topraklara düşman olan unsurların da tehdidiyle, yönlendirmeleriyle, her 10 yılda bir bahane uydurmak suretiyle milletin egemenlik hakkına müdahale etmiş, Türkiye bedeller ödemiştir dedi.

28 ŞUBAT POSTMODERN DARBESİ ETKİLERİ ÇOK FAZLA OLAN BİR DARBEDİR

Hayati Yazıcı konuşmasına şöyle devam etti:

"Darbenin iyisi, kötüsü olmaz, hepsine genel olarak siyasi eşkıyalık olarak bakıyorum. Ama 28 Şubat Postmodern darbesi etkileri çok fazla olan bir darbedir. Sadece siyasi kadrolarla ilgilenmemiş, siyasi kadroları devre dışı bırakıp da onun yerine uygun gördüğü kadroları getirmekle yetinmemiş. Bir toplumun en önemli gücü, sosyal hayatın dokusudur. Sosyal alan oluşturan insanların birbirleriyle olan ilişkileridir. Özgürce inandıkları gibi yaşama hakkına sahip oluşlarına duyulan saygıdır. Ama 28 Şubat Postmodern darbesi, sadece siyasi kadrolar değil, sosyal hayatın hemen hemen kendince tanımladığı belli bir kurallar malzemesi içinde müdahale etmiş, başkalaştırmayı kendisine görev olarak ilan etmiştir."

ÖNCE TOPLUM OLARAK KENDİMİZİ SORGULAMAMIZ LAZIM

AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca ise,"28 Şubattan önce toplum olarak kendimizi sorgulamamız lazım. Eğer 1960 darbesinden sonra 1960 darbesini sorgulasaydık, 1971 muhtırası olmazdı. Eğer 1971 muhtırasını sorgulasaydık, 1980 darbesini görmezdik dedi.

TANKLAR ARTIK KENDİ GÖREVİNİ YAPMAYA BAŞLADI

Karaca,"28 Şubatta tanklar Sincanda millete karşı yürüyordu. Demokrasiye balans ayarı yapıyoruz adı altında. 15 Temmuzda tanklar milleti eziyordu. Ama bugün bu tanklar Afrinde teröristleri eziyor. Tanklar artık kendi görevini yapmaya başladı ifadelerini kullandı.

MİLLETİN ÖZÜ VE  SÖZÜ GEÇERLİ OLSUN DİYORUZ

Panele katılan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can da,"Bir daha bu ülke 28 Şubatlar, 15 Temmuzlar, 27 Mayıslar, 12 Eylüller yaşamasın diyoruz. Milletin özü ve  sözü geçerli olsun diyoruz dedi.

T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari