PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye Belediyesi 9.Geleneksel Yarışmaları Sonuçları Açıklandı Ümraniye Belediyesi 9.Geleneksel Yarışmaları Sonuçları Açıklandı
Sonuçlar için tıklayın

ÜMRANİYE BELEDİYESİ “SERBEST” KONULU

9. GELENEKSEL HİKÂYE YARIŞMASI SONUÇLARI 

Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen, “SERBEST” Konulu 9. Geleneksel Hikâye Yarışması jürisi, 17.05.2013 Cuma günü Ümraniye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nde toplanmıştır.

Jüri üyeleri yaptığı değerlendirmede, 1., 2., 3. olan eserleri ve 10 mansiyon eseri belirlemiştir.

Değerlendirme sonucu aşağıda isimleri belirtilen katılımcıların eserlerine ödül ve mansiyonların verilmesine oy birliği ile karar vermişlerdir. 

 

NO

 

KATILIMCININ ADI-SOYADI

 

ESERİN ADI

 

DERECE

1

CEVRİYE OYMAK

KASIMPATI

BİRİNCİLİK

2

MARUF ÖZTOPRAK

İPLİK

İKİNCİLİK

3

ÖMER ESKİ

UÇURUM VE SEVDA AĞACI

ÜÇÜNCÜLÜK

4

PINAR KARDAŞ

DÖNÜM NOKTASI

MANSİYON

5

KEMALETTİN ÇALIK

BİTMEYECEK ÖYKÜ

MANSİYON

6

MİSLİ BAYDOĞAN

KUYU

MANSİYON

7

MURAT SERDAR ARSLANTÜRK

MAKAS

MANSİYON

8

ALİ SÖYLER

RASTİ, RUSTİ

MANSİYON

9

NİDA NEBAHAT NALÇACI

MÜTEVEFFA SEVDALAR MEZADI

MANSİYON

10

MUSTAFA SAYGI

KILDAN İNCE KILIÇTAN KESKİN

MANSİYON

11

MEHMET IŞIK

BOZKIRDA KAYBOLAN

MANSİYON

12

ERCAN KAYGAS

BOYA SANDIĞINDAKİ GÜL

MANSİYON

13

MURAT KARAKAŞ

YEMENLİ HÜSEYİN

MANSİYON

ÖNEMLİ NOT: ÖDÜL TÖRENİ TARİHİ, DAHA SONRA İNTERNET SİTEMİZDEN

DUYURULACAKTIR…

ÜMRANİYE BELEDİYESİ  “SERBEST” KONULU; “ARUZ”, “HECE” VE “SERBEST ŞİİR” DALLARINDA

9. GELENEKSEL ŞİİR YARIŞMASI SONUÇLARI

 Ümraniye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen,  “SERBEST” Konulu 9. Geleneksel Şiir Yarışması jürisi, 18.05.2013 Cumartesi günü Ümraniye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nde toplanmıştır. 

Jüri üyeleri, yapılan değerlendirme sonucunda, aşağıda isimleri belirtilen katılımcıların ismi geçen eserlerine ödül ve mansiyon verilmesine oy birliği ile karar vermişlerdir.

 ARUZ DALINDA SONUÇLAR: 

 

NO

 

ADI-SOYADI

 

ŞİİRİN ADI

 

DERECE

1

TACETTİN ŞİMŞEK

Her Aynada İstanbul (İstanbul Rubaileri)

BİRİNCİLİK

2

YAVUZ DOĞAN

Simsiyah Bir Terk Ediş

İKİNCİLİK

3

İBRAHİM AÇILAN

HABER VER

ÜÇÜNCÜLÜK

1

TALAT ÜLKER

Ne Bilsin

MANSİYON

2

ENGİN KAÇAR

ŞEHİR VE HATIRALAR

MANSİYON

3

CELİL ÇINKIR

Can Verir Can Bekleyen, Kalbinde Dağlar Gezdirir

MANSİYON

4

HAKAN ÖZÇELİK

ÜSKÜDAR'DA HÛ

MANSİYON

5

BEYZA TERZİ

ELİF

MANSİYON

6

İLHAN KURT

HEY

MANSİYON

7

MEHMET ULAŞ

Sermest-i Muhabbet

MANSİYON

8

NURAY ALPER

Vuslata Hicret

MANSİYON

9

OZAN ELMİR ABBASOĞLU

Değil Artık

MANSİYON

10

AYHAN BAYRAKTAR

HİCRAN GAZELİ

MANSİYON

 HECE DALINDA SONUÇLAR: 

 

NO

 

ADI-SOYADI

 

ŞİİRİN ADI

 

DERECE

1

RUKİYE AYDIN ÇİÇEKCİ

Sultanım!

BİRİNCİLİK

2

SEBAHATTİN GÜNDAY

BİR BAHÇE SENFONİSİ

İKİNCİLİK

3

SERHAT OĞUZ

Hece

ÜÇÜNCÜLÜK

1

SALTUK BUĞRA BIÇAK

AYNAYA SIR VEREN MEDDAH

MANSİYON

2

MUSTAFA ATİŞ

GÜL'E AĞIT  1

MANSİYON

3

ZÜLEYHA (ÖZBAY)BİLGİÇ

ZEHREVAN

MANSİYON

4

RUKİYE KÜÇÜK

***Suzi-nar***

MANSİYON

5

MAHMUT NACAR

ÇAĞIR BENİ

MANSİYON

6

MUTULLAH TİRYAKİ

VEDA

MANSİYON

7

BERAT ARAS

Muammayım Ben

MANSİYON

8

MEHMET EMİN TÜRKYILMAZ

Tecelli’den Teselli’ye

MANSİYON

9

MECİT AKTÜRK

Eyvallah

MANSİYON

10

BAYRAM EMİR

Leyla

MANSİYON

 SERBEST ŞİİR DALINDA SONUÇLAR: 

 

NO

 

ADI-SOYADI

 

ŞİİRİN ADI

 

DERECE

1

TAHİR AKAY

Çocuk/su

BİRİNCİLİK

2

SEYFİ ŞİRİN

CAHİT SITKI VE ABBAS

İKİNCİLİK

3

ALİ OSMAN DÖNMEZ

Deniz Kabuğunda Okyanus Düşleri

ÜÇÜNCÜLÜK

1

TALAT ÜLKER

Sen Benim Öbür Yanımsın

MANSİYON

2

MEHMET OĞUZ

GAYB-I HURUF

MANSİYON

3

NUR İPEK ÖNDER

Gülşende Bir Garip Düşe/yazdım

MANSİYON

4

İSMAİL KARAKURT

NÂRİYÂN

MANSİYON

5

YILDIRIM UZUN

KUNDURACI

MANSİYON

6

ÖKKAŞ ERGÜDER

ZÜHRE

MANSİYON

7

ÜZEYİR TAŞDEMİR

Mim Mezarlığı

MANSİYON

8

MEHMET BAŞ

İstanbul

MANSİYON

9

MUAMMER CAN

Çöl Yağmuru

MANSİYON

10

TAHSİN ÖZMEN

Annem...! Bir Gülüşüne Güneşi Kurban Ederim

MANSİYON

                                                                                           

ÖNEMLİ NOT: ÖDÜL TÖRENİ TARİHİ, DAHA SONRA İNTERNET SİTEMİZDEN

DUYURULACAKTIR…

                                        

ÜMRANİYE BELEDİYESİ “Zaman Tünelinde İstanbul Evleri ve Yaşam” KONULU

9. GELENEKSEL RESİM YARIŞMASI

Ümraniye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Zaman Tünelinde İstanbul Evleri ve Yaşamkonulu Geleneksel 9. Resim Yarışması jürisi, 12.05.2013 tarihinde Pazar günü Ümraniye Belediyesi Sergi Salonu’nda toplanmıştır.

Değerlendirme sonucu jüri, aşağıda isimleri belirtilen sanatçıların eserlerine ödül, mansiyon ve sergilemenin verilmesine oy birliği ile karar vermişlerdir. 

 

NO

 

SANATÇININ ADI-SOYADI

 

RESİM ADI

 

DERECE

1

BARIŞ ÇALIŞKAN

KOMŞU

BİRİNCİLİK

2

DENİZ GÖKDUMAN

ABDULHAK ŞİNASİ HİSAR VE GEÇMİŞ ZAMAN FIKRALARI

İKİNCİLİK

3

ZEHRA BAŞARAN

 

ÜÇÜNCÜLÜK

1

İSMET MÜFTÜOĞLU

NOSTALJİ

MANSİYON

2

MELEK ŞAHAN

VAADİ ZOR ZAMANIN

MANSİYON

3

ZÜBEYDE YONCA USTAOĞLU

 

MANSİYON

4

HALİL ŞENTÜRK

 

MANSİYON

5

MELAHAT KARAHAN

İSTANBUL’DAN GÜNE MERHABA

MANSİYON

6

MUSTAFA TUNÇ

İSTANBUL’U DİNLİYORUM

MANSİYON

7

TURAN BÜYÜKKAHRAMAN

 

MANSİYON

8

NURGÜL ÇAKMAK

 

MANSİYON

9

SULTAN UYSAL

ÖZLEYİŞ

MANSİYON

10

FIRAT DEMİR

 

MANSİYON

  

SERGİYE DEĞER GÖRÜLEN ESERLER: 

SANATÇININ ADI-SOYADI

RESİM ADI

ESRA RUHİ

BEYOĞLU SOKAKLARI

GÜLLÜZAR FİLİS TONKUŞ

HANGİ ZAMAN

AYŞE NİLGÜN ULAŞTIRICI

İSTANBUL’UN RİTMİ

GAMZE TERZİOĞLU

 

ÖZLEM BEDRİYE TÜFEKÇİ

 

LALE GÜLYAŞAR

RÜYALAR ŞEHRİNE YOLCULUK

MİHRİŞAH SÜERDAŞ

 

KUDRET TÜRKÜM

 

MUAMMER KERESTECİ

YAŞAM

PERİNCAN YALNIZCIK

 

İBRAHİM TAŞDELEN

ZAMANA BAKIŞ

AYDAN ÖZGEN

YAPBOZ

FATMA TAYGANÖZÜ

ARABANIN TEKERİ İSTANBUL’UN ŞEKERİ

KERİM YAVUZ

GEÇMİŞTEN YANSIMALAR

ÖZNUR KESTİRCİ

 

C. NAZIM ARSLAN

 

GÜVENÇ CEVİZ

 

FARUK GÜNAYER

İSTANBUL SOKAĞI (18. YÜZYIL SONU)

MURAT AKYOL

PORTRELER

BETÜL ERTEK

KUZGUNCUK’TA İSTANBUL EVLERİ

FUNDA SOY

BAĞAZ’DA BİR İNCİ

GÜRCAN AKIN

YÜZLERCE YAŞAM

ARZU YURTSEVER

UÇMASIN BALONLARIM

NURAN METİN

 

ÖMER EKEN

 

NURGÜL ÇAKMAK

 

HADİYE KURT

GECENİN RENGİ

NİLGÜN ATALAY

İSTANBUL ESKİ BİR ŞARKI GİBİ

MİHRİŞAH SÜERDEŞ

 

EMRE ATLAN

YAŞIYORUZ

ÜLKER ERKEK

 

MEHMET MURAT GÜNEŞ

 

ALİ AKYOL

 

YILDIRIM İNCE

ZAMANDA YOLCULUK

ŞEMSA ALTINÖZEK

KAR

AYDAN ÖZGEN

GÜNÜMÜZE AÇILAN KAPI

CLAUDİA ÜZELGEÇİCİ SCHMIDT

ALBÜMDEKİ İSTANBUL

İSMET MÜFTÜOĞLU

ZAMANIN GETİRDİĞİ

LÜTFİYE ÖZDEMİR

ZAMAN İÇİNDE

İBRAHİM GÖKER

 

HAYRİYE BAYTEKİN

YUVAM

TOLGA GÖÇEN

ESKİ İSTANBUL HÜLYASI

 

RESİMLERİN GERİ İADESİYLE İLGİLİ AÇIKLAMA:

* Sergilemeye değer görülen eserler, sahipleri tarafından ancak sergiden sonra geri alınabilecektir.

* Sergi dışındaki resimlerin geri iadesi makbuz karşılığında, makbuzda belirtilen Cemil Meriç Gençlik Kültür ve Eğitim Merkezinden (Adres: Cemil Meriç Mah. Atatürk Cad. No:28 – Tel: 0216 6126896) 1 ay içerisinde alınabilir.

 

ÖNEMLİ NOT: ÖDÜL TÖRENİ TARİHİ, DAHA SONRA İNTERNET SİTEMİZDEN

DUYURULACAKTIR…

Tarih : 20 Mayıs 2013
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari